| Legyan a întrebat:

Am scapat putin ulei pe franele pe disc ale bicicletei mele. Acum, scartaie foarte tare si nu stiu ce sa mai fac. Exista o solutie speciala pentru curatarea uleiului de pe disc? Astept raspuns cat mai rapid.Multumesc

3 răspunsuri:
| axeldavid a răspuns:

Cu benzina sau diluant.

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Încearcă să le ștergi cu hârtie igenică moale, ca să îndepărtezi grosul de unsoare, și apoi o cârpă cu benzină sau cu neofalină, ca să iei și restul de unsoare, și apoi la final, tot cu hârtie igenică moale.
Ulei sau unsoare este același lucru, că la discul de la frână ai nevoie de frecare mare, nu să le ai mânjite cu ulei sau cu unsoare.

| jack993 a răspuns:

Vezi cu o carpa uscata