| iuli96an a întrebat:

daca am fracturata mana dreapa la incheietura si e pusa in ghips pot conduce masina, desigur degetele le pot misca iar de durur nu ma doare deci pot schimba vitezele usor.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti conduce.
Nu stiu daca e prevazut undeva in lege, scrie clar ca nu ai voie sa lasi volanul liber, trebuie sa tii macar o mana pe el.
Am vazut multi soferi cu cate o mana in ghips, nu cred ca e nici o problema.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta doar tu stii daca poti sau nu conduce, legal nu scrie nimic de genul asta prin lege

| viotedy a răspuns:

Nu e nici o interdictie. Daca poti fizic, la drum.