Întrebare recomandată | AleKkKs a întrebat:

Salut, am avut mana dreapta in ghips. Ghinionul meu este ca de la cot la incheietura mana este stramba(nu ma deranjeaza asta, dar treaba este ca ma doare osul unde a fost fracturata). Imi pot lua ceva sa nu mai ma doara? Calciu pentru oase? Dau Fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Probabil cei de acolo au spus ca s-a sudat bine si ca s-a sudat corect.Ar trebui sa te duci la un ortopeg specialist cu adevarat sa-ti faca o radiografie si el iti va spune cu adevarat care este problema si probabil va fi nevoie de o interventie chirurghicala.Desi,parerea mea este ca osul s-a sudat incorect si daca e asa din pacate osul va trebui rupt si asezat la loc. Sper sa nu fie asa si problema sa nu fie asa grava.Insanatosire rapida!

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Consulta urgent un medic bun, indicat altul decat cel care ti-i pus gipsul!

| suffarstar a răspuns:

Cum adica e stramba? Probabil ca nu ai fost atent cand ai avut ghips-ul si ai lovit mana sau ai miscat ceava si osul a crescut gresit.Du-te la doctor cat mai repede, probabil e nevoie de o interventie medicala pentru indreptarea osului.Insanatosire grabnica!happy

| AleKkKs explică (pentru suffarstar):

Treaba este ca am avut-o acum cativa ani in ghips...cand eram mai mic si nu aveam stare crying(. Osu nu s-a sudat corect, si dupa ce mi-am scos ghipsul mi s-a facut radiografie si cei de acolo au spus ca este foarte bine straight face. Acum nu m-ai mas indura sa mi se faca operatie. sau din astea. Pur si simplu sa nu mai ma doara osul unde a fost fracturata. Nu stiti nimic ce as putea face?

| suffarstar a răspuns (pentru AleKkKs):

Probabil cei de acolo au spus ca s-a sudat bine si ca s-a sudat corect.Ar trebui sa te duci la un ortopeg specialist cu adevarat sa-ti faca o radiografie si el iti va spune cu adevarat care este problema si probabil va fi nevoie de o interventie chirurghicala.Desi,parerea mea este ca osul s-a sudat incorect si daca e asa din pacate osul va trebui rupt si asezat la loc. Sper sa nu fie asa si problema sa nu fie asa grava.Insanatosire rapida!

| prietenul001 a răspuns:

Trebuei numai decat sa consulti medicul e ceva mai grav de cat se pare cred ca va trebui operatie, parintii tau stiu de asta? insanotasire grabnica