| xbx a întrebat:

Salut, mi-am scos acum o ora mana din ghips dupa 30 de zile, am avut incheietura fracturata. E normal sa nu o pot indoii de tot, nu? Tin sa precizez ca nu ma tine in partea osului care a fost fracturat, ci in cealalta parte. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| florinica123456789 a răspuns:

Si eu am avut mana in ghips, iar dupa ce mi-am scos-o, mi s-a intamplat la fel

| xbx explică (pentru florinica123456789):

La sala cam dupa cat timp mi-ai recomanda sa merg?

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Mergi sa faci exercitii de recuperare cu un kinetoterapeut.mana a stat nemiscata mult timp, este normal sa ti se intample asa.prin masaj si gimnastica recuperatorie, o sa isi revina.

| CuriousStuff a răspuns:

E relativ normal sa fie putin mai teapana/greu de pornit dupa atata timp in care nu ai miscat-o.