| DriverCars a întrebat:

am si eu o nelamurire : Mi-a fost suspendat permisul pentru 30 zile pe data de 10 Noiembrie si intru in perioada de suspedare pe data de 24 Noiembrie.Eu acum am scoala de soferi pentru categoria C inceputa si am orasul pe data de 20 Decembrie iar permisul il pot lua doar pe 24 Decembrie. Pot sustine orasul daca sunt in perioada de suspendare? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Da, dar cand iti cere militianul sa predai permisul dupa ce iei traseul (Daca il vei lua, multa bafta!) atunci ii spui si el va completa pe dosar si cand il inregistreaza specifica, ma rog se descurca el dar pana la data cand iti expira pedeapsa nu vei lua permisul nici B nici C!

| DriverCars explică (pentru FurtunaDiesel):

Adica vrei sa spui ca nu pot sustine proba?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru DriverCars):

Da. Dar nu obtii permisul pana nu ti-l elibereaza pe cel suspendat!

| DriverCars explică (pentru FurtunaDiesel):

Oricum am vorbit cu cativa politisti si o sa fac contestatie chiar daca pierd happy

4 răspunsuri:
| Sn1p3r a răspuns:

Da poti sustine proba de oras!