| Atănăsoaei_Adrian_1995 a întrebat:

Am si eu o problema. Am o Dacia 1310 din 2002 pe injectii. De un timp masina nu mai vrea sa porneasca. Am incercat sa o pornesc de la bateria altei masini, am tractat-o cu alta masina sa o pornesc....benzina primeste, totusi electromotorul nu invarte...m-am gandit ca e de la electromotor dar ar fi trebuit sa porneasca daca am tractat-o. M-am gandit ca poate gasesc o solutie aici. Stiu ca multi vor spune sa o schimb, dar bugetul meu de elev de 18 nu imi permite + ca masina e noua, are 36.000 km... A stat 12 ani in garajul parintilor mei. Pareri?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data verifica sigurantele...

| Daniel2836 a răspuns:

Un mecanic profesionist o va repara...
dar cum este nouă daca a stat 12 ani in garajul părinților... probabil a pătruns praf în motor.