| Bodea_CaTalinn_1999 a întrebat:

Am si eu o problemă la un bmw e39 3.0 din 2000. Cand ploua sau dupa ce spal masina frana incepe sa se întărească si sa scoata un sunet ciudat( ca si cum ar fi apa bolborosind) atunci cand o acționez. Dupa ceva timp isi revine la normal. Doar cand e apa se întâmplă asta. Ce ar putea sa fie?

1 răspuns:
| Oleagramor a răspuns:

Placuta amortizoare (care acopera partea din spate a placii de baza a placutei de frana) poate lipsi sau poate fi deteriorata