| SouLIce a întrebat:

Am o problema cu pc-ul
cand il pornesc incepe sa scoata un sunet ciudat ca si mororul unei masini cand il turezi
cred ca este de la sursa dar nu sunt sigur
Ce ar trebui sa fac si de la ce credeti ca ar putea fi?

5 răspunsuri:
| Kainon a răspuns:

Daca e de la sursa, scoti sursa si o cureti de praf. Sunetul vine de la coolere deci verifica-le pe toate din pc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa imi facea si mie, da era de la placa video.

Răspuns utilizator avertizat
| megamix112 a răspuns:

Nu e problema. Face asa deoarece porneste calculatorul si coolerele se dau la turatie mai mare pentru ceva secunde pentru a se verifica functionarea. Daca nu se mai aude dupa ce il deschizi nu e nicio problema.

| GrE3n a răspuns:

E de la sursa, cand pornesti pc suna urat, si trebuie sa fai de mai multe ori cu pumnul pana nu mai suna cumva? Ca daca e asa n-ai ce face s-a stricat ceva la ea, dar nu are nimic, doar atat ca suna cand il pornesti
Ai sursa de aia najpa de 50 ron, kme, delux etc, si la alea la un momendat se strica din ele ceva si de asta suna urat, dar nu e motiv de ingrijorare, va merge