| Stoiu_Denisa_1998 a întrebat:

Salut TPU
Am un atv 110cc si astazi i-am schimbat pistonu, segmenti, chiuloasa cu tot cu supape si astazi am mers cu el o jum de ora si din cand incand mai scotea fum albastru.
Din ce cauza scoate fum albastru?
Dar o mai scoate si data viitoare cand ma plimb cu el si daca da cat timp?

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

N-ai avut rabdare, motrul trebuia lasat macar o ora sa mearga in gol, la relanti.Te-ai grabit repede sa sari pe el! Sper ca ai montat bine segmentii la 120 de grade si nu i-ai pus in linie! Incearca sa-i faci rodajul, apoi mai intrebi de ce scoate fum! Am inteles ca si chiuloasa este noua!

| Stoiu_Denisa_1998 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Pai cand l.am pornit prima data a scos fum cat de cat dupa nu mai a scos. si acu mai scoate din cand in cand nu continu. Da chiuloasa este noua din magazin.Si.o reveni puna la urma sa nu mai scoata, zic si eu puna se aseaza segmenti bine. Si rodaju nu puteam sa ii fac pe loc ca nu are racire.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Semeringurile sant defecte

| darrio2007 a răspuns (pentru mgtow):

Esti amuzant.

| mgtow a răspuns (pentru darrio2007):

Mersi dar si putin trist

| darrio2007 a răspuns (pentru mgtow):

Amuzant in legatura cu ce ai raspuns.Simeringurile alea sunt segmenti.Ce ai scris tu este cu totul altceva.

| darrio2007 a răspuns:

Fumul albastru arata ca iti mananca ulei.Probabil segmentii i-ai pus cu fanta pe aceeasi linie.

| viotedy a răspuns:

Amestec bogat.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Uleiul trebuie sa fie 10w40, 100 % sintetic!