| Cris_T_Adam_1993 a întrebat:

Am un opel corsa b din 1999 si aseara am observat ca nu merge vitezometrul si nici ceasurile de kilometrii, imi puteti da niste sfaturi cam de unde ar veni problema.MS

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

CAblu de kilomeraji face probleme, posibil să se fi rupt.

| BassHunter13 a răspuns:

Cablul de la kilometraj trebuie schimbat!

| Trynda a răspuns:

Se intampla des la unele masini. E un cablu rupt. Am un VW si s-a rupt un cablu cand a facut un mecanic ceva la ea. La fel si cu indicatorul de benzina.

| Generalul a răspuns:

Cablul, vezi sa nu fie scoasa mufa sau in cel mai rau caz sa se fi rupt. Nu stiu sa fie pe computer la modelul ala, dar daca e, baga-o la un tester si o sa-ti spuna exact, e posibil sa fie ars un senzor in cazul asta.

| klimassan a răspuns:

De la compiuterul de bord

| RaduI0Ianul3000 a răspuns:

Cablul de kilpmetraj, nu cred ca ai kilometraj electronic ca sa verifici instalatia, posibil doar sa fie scos din bord s-au da la cutia de viteze ( de acolo se rupe cel mai des)