| DarkOrbitSF a întrebat:

am un scuter Piaggio zip si mergeam intr-o vale cu el si ia-m dat la relanteu si am accelerat putin. cred ca s-a inecat motorul sigur... si nu mia mai pornit. s-a oprit deodata am mai incercat sa il pornesc dar nu mergea aveam benzina happy 2 l in el cred ca trebuie sa isi revina? sau ce e de facut... Multumesc! dau

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Sunt alte cauze la Zip-ul tau, controleaza carburatia, filtru aer, bujia apoi ...muzicuta,ea cred ca-ti da bataile de cap! Muzicuta o gasesti sub racordul cauciucat ce face legatura intre carburator si cilindru! Bafta!

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Nu am inteles nimicrolling on the floor

| DarkOrbitSF explică (pentru a1doru):

Pff mastraight face cum sa iti explic. mergeam intr-o vale. cu scuterul si i-am dat pe liber la relantiu. si mergand. mai acceleram putin dar mai rar straight face si s-a oprit cred ca sa inecat. alceva nu-mi explic. nu stiu ce sa fac sad

| a1doru a răspuns (pentru DarkOrbitSF):

Scoate bujia si vezi daca e uda.da si daca e inecata, tot ar trebui sa porneasca impinsa.vezi daca da bujia scanteie.

| DarkOrbitSF explică (pentru a1doru):

Am uitat sa precizez ceva. nu l-am mai pornit de ieri. asa l-am lasat trebuie sa il pornesc in seara asta happy l-am lasat asa poate va porni. si nu e la pedala.

| a1doru a răspuns (pentru DarkOrbitSF):

Si ce are daca nu e la pedala?