| Eastwood a întrebat:

Salut TPU.
Am vandut o masina in ianuarie si am scris pe talon instrainat. Cumparatorul are dreptul 90 zile sa-si treaca masina pe nume.

Eu am fost astazi la asigurare sa recuperez lunile ce au ramas.
Cei de la asigurare au spus ca nu pot recupera banii pana nu isi trece acel om masina pe nume.

Nu exista nici o posibilitate de a recupera banii mai repede?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singura posibilitate este sa-l determini pe cumparator sa inmatriculeze masina, altfel va trebui sa astepti sa expire perioada de 90 de zile de la data contractului de vanzare-cumparare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aștepți cele 90 zile. Sau îl rogi pe om să se grăbească