| Moisan_Nelutzu_1997 a întrebat:

As dori sa știu dacă se poate face școala de șoferi în alt oraș si apoi examenul sa se susțină în orașul natal. Sau dacă se poate da și examenul în alt oraș.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Examinarea se poate sustine doar in judetul de domiciliu sau in cel de resedinta (unde ai flotant), indiferent unde ai facut scoala de conducere, in alta parte nu se poate sustine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoala de soferi o faci unde vrei, examenul in judetul in care ai buletin sau mutatie