| Georgekaka a întrebat:

As vrea si eu niste sfaturi:
deci am 17ani( acum suntem in ianuarie), in octombrie fac 18.
Vreau sa-mi spuneti niste variante de masini(SH+siteul care ati vazut masina).Eu as vrea ceva care are costuri mici dar sa fie si de fiţe dar sa fie mai noi uitati un top al meu de preferinte :
1)BMW
2)AUDI
3)VW(GOLF)
4)DACIA >(LOGANDaca gasiti logan macar sa fie tunat).

Puteti sa-mi spuneti si alte variante de masini nu numai cele de mai sus.

MULTUMESC.ACORD FUNDA. happy

Răspuns Câştigător
| ovidiu8msn a răspuns:

Bmv si Audi cad din start daca vrei sa fie mai noi plus costuri mici. Gasesti doar cadavre de prin 1995 sau mai vechi. Mai bine iei un Peugeot 206, Ford Mondeo, eventual un Opel. Data viitoare spune si un buget daca vrei raspunsuri mai exacte.

| Georgekaka explică (pentru ovidiu8msn):

Dispun de 2800EURO

| suntserios a răspuns (pentru Georgekaka):

Pe bune dispui de 2800E si vrei masina de fite, Audi sau Bmw?
in bani astia iti iei o caruta de peste 200k km si 20 ani vechime si singura fita ar fi sa nu ti se opreasca in mijlocul drumului.

La banii tai iti recomand o Solenta.

| Georgekaka explică (pentru ovidiu8msn):

Aha si astea care ai zis tu care ar fi cea mai buna PS. As vrea si un site daca vrei ...sunt din focsani

| ovidiu8msn a răspuns (pentru Georgekaka):

Niciodata nu v-am inteles pe voi cu fitele voastre. De obicei oltenii sunt cu masini smechere si locuinta ioc. Majoritatea aveti audi si bmv si atati intr-o amarata de garsoniera la marginea orasului. laughing
Deci.
1.Mai intai hotarestete ce vrei de la masina. Fite sau fiabilitate? Vrei sa ai masina doar de dragul de a te da mare si de a plati taxe sau vrei sa o si folosesti.
2.Pe unde o sa umbli cu ea.(oras sau drumuri lungi). In oras un motor mic 60-90 CP. Exterior 90-120CP. Daca este mai mare motorul, o sa platesti la inmatriculare de iti vine sa plangi.
3.Intretinerea. Cat esti dispus sa platesti.
4.Ce fel de autoturism vrei. 2 usi sau 4 usi. Esti genul de persoana care merge cu toti prietenii dupa el sau te descurci mai bine singur.
Fiecare masina are punctele ei forte si minusurile lor. Depinde de tine ce vrei de la ele.

| ovidiu8msn a răspuns (pentru suntserios):

Ce raspuns transant ai dat. laughing

| suntserios a răspuns (pentru ovidiu8msn):

Pai ce sa ii fac. prima data cam am citit intrebarea mi am zis: iar un pusti de ii cumpara mama si tata masina sa se dea mare, pe urma cand am citit ca vrea audi si bmw in bugetul de 2800E sa se sparga in figuri m am lamurit. de al naibii o sa arunce banii aia pe apa sambetei intro rabla de 20 ani in loc sa ii dea pe o masina care chiar sa o poata folosi si sa o mai poata si intretine

9 răspunsuri:
| marcous a răspuns:

BMW si Audi nu ai bani sa le intretii si consuma mult (ma refer la cele SH)
Golf s-ar putea sa gasesti la 3-4000 euro si Dacia Logan la fel (doar ca mai noua)
Nu-ti trebuie sa fie tunata, conteaza soferul nu cum arata masina.
Te mai poti gandi la un Opel Astra sau Corsa.

| Tiby49 a răspuns:

Seat leon de prin 2004 5000 euro putini km ...cv de genu crede-ma k daca ii mai pui cativa cai o sa fie o bestie pe 4 roti :X:X

| Georgekaka explică:

Dispun de 2800 EURO