| Banix a întrebat:

Aș vrea și eu o părere despre consum, calitate, motor (cat de bun este ) pentru un Opel zafira motor de 2000 motorina, 183 de mii de km. Nerulata în România. La preț de 2000 de euro.? Se merită. Doar pentru cunoscători!

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Du-te si da-i banii si du-o acasa, nu mai sta pe ganduri, cu un consum mediu la drum lung de 5, 7 la 100 de km, cu viteze alternate intre 130-150 km/h, 7 locuri si cu un motor adaptat perfect pentru aceasta caroserie nu poti dacat sa te bucuri de o astfel de masina!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DataSoft a răspuns:

La 2000 de euro sigur e zafira B maxim 2002 2003 an de fabricatie cu volan pe stanga. deci in primul rand nu are cum sa aiba km aia. pentru ca orice neamt sau occidental face minim 15000km pe an...si are veni la o masina de 15 16 ani vechime undeva la 225.000 230.000 km rulati.