| anonim_4396 a întrebat:

Cat consuma BMW Seria 3 320d 177 CP Diesel la 100 de km? si ce ziceti s-ar merita?

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Trebuie sa spui din ce an este acea masina.Mainile an de an mai se fac unele imbunatatiri si consumul este diferit nitel. Apoi intrebi daca se merita.Depinde citi km are la bord in ce stare este masina in ansamblu.Asa orice BMW sar merita, plus ca conteaza si cit costa.De consumat consuma putin pentru ca e diesel, dar o masina este masina trebuie sa te uiti la multe aspecte.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

S-ar merita sa inveti limba romana.

| anonim_4396 explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

M-am grabit cand am scris, nu inteleg de ce trebuie sa ma corectezi tu?

| Iosuat a răspuns:

Pai din experienta mea stiu ca un BMWde seria 3 poate ajunge la conum pana la 7-8%.Funda?

| Nick9331 a răspuns:

Depinde din ce an este masina, daca e berlina sau breck si daca e manuala sau hidramata, oricum iti pot spune despre una berlina din 2005, manuala;
mixt: 5.7%
urban: 7.8%
extraurban: 4.5%
plus-minus bine inteles, depinde si cum o tratezi, ca sa zic asa laughing
in rest, ca masini sant bune
depinde cine a avut-o inainte si cum a intretinuto happy

| anonim_4396 explică (pentru Nick9331):

Masina e din anul' 2001 si are 162000 km rulati. Se incadreaza in consumu ala?