| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa resetez calculatorul la renault megan II din 2007 diesel, 1.5, trebuia sa-i fac revizia la 40 000, am schimbat ulei si filtre, singur, dar nu stiu sa resetez calculatorul (imi apare SERVICE DUE)

2 răspunsuri:
| adryanb27 a răspuns:

Nu cred ca poti tu sa faci asta, e nevoie sa mergi la un service, eu cel potin lucrez pe 1 peugeot boxer 3 [bus d marfa] din 2005 si mi/a aparut si mie acelasi lucru la bord, am mers la service unde a facut schimbul la toate alea, mi/a desfacut o bucata din bord a scos o mufa si a conectat/o la 1 laptop si de acolo mi la resetat, eu doar mi/am dat cu parerea, asa am rezolvat eu, sall sper s t descurci, dar mai bine intreaba la 1 service, ei stiu mai bine!

Răspuns utilizator avertizat