| SLeon19 a întrebat:

Salut TPU. Ce motor imi recomandati pentru Seat Leon din 2003?
1.6 benzina sau 1.9 tdi. Atentie, nu vreau masina pentru viteza, eu de fel merg frumos cu masinile nu le alerg. Daca imi puteti spune avantaje si dezavantaje, atat despre consum cat si despre piese. Multumesc pentru timpul acordat si va doresc o seara faina.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CU 1.6 benzina te cam chinui in depasiri zic eu...

| Marian12123 a răspuns:

Salut, mama are un Seat Toledo din 2001 1.6 benzină, consum foarte bun am mers cu 100 de lei 460 de km Dej - Târgu Mureș 2 drumuri. Când vine vorba de piese foarte ieftine si accesibile eu cand am făcut 18 ani si am luat permisul făceam naveta cu mașina foarte bună la consum. Dacă nu o ti in ture multe nu consuma eu recomand 1500- 2000 la 2200 sa schimbi. Dacă ai zis ca nu le fugi si mergi liniștit nu vei avea probleme. Avem mașina din 2008 și până în 2021 doar schimbul de ului si butelia pe gaz care de obicei benzinarele de la seat sunt pe gaz. Schimbul de ulei 8000- 10000 de km, pe parcurs ne-am cumpărat si un audi a5 1.8 tfsi dar nu a fost așa de fiabile motorul se stricau multe si ulei păpa mult. Apoi mi-am luat un audi a6 c7 2.0 tdi foarte bun dar tot seatul este mai bun si piese si consum mai bun. Succes sa prinzi o mașină bună care sa fie si îngrijită cum a fost a noastră