| Alex2zoro a întrebat:

daca in 16 noiembrie noiembrie fac 18 ani si ma apuc de școală de șoferi in septembrie înainte cu 3 luni, am vreo sansa sa iau permisul până în decembrie? ( gen până de crăciun?)

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai noroc posibil sa prinzi programare intr o luna. Dar condiția e sa iei din prima.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca chiar atunci te apuci de scoala de soferi... nu prea ai cum pana in decembrie.
Dar cum poti sa te apuci mai repede, inainte cu 3 luni, pana sa faci 18 ani, hai sa zicem... daca merge totul bine si iei totul din prima.

| Sofer a răspuns:

Nu. Examenele le dai la 18. O sa îl iei permisul dar nu asa repede cum speri.

| goguPatent a răspuns:

Am un prieten care a dat sala pe 20-22noiembrie anul asta si a fost programat pe 28 dec la traseu. Deci e posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, pentru că școala de șoferi o poți începe cu 3 luni înainte, dar nu poți da niciun examen până nu ai 18 ani împliniți. Ar însemna să dai în jumate de lună ambele examene.

| IONY81 a răspuns:

Cel mai bine e să te înscrii cu 2 -3 saptamani inainte sa faci 18 ani, dai sala, daca reușești la examen orașul il poti avea prin decembrie. Eu sala am dat-o in 19 octombrie si la oras m.am programat pe 16 noiembrie.

| Virginul a răspuns:

Poti sa faci orele dar examenul pentru carnet trebuie sa.l dai cand ai 18 ani.