| anonim_4396 a întrebat:

E tarziu sa ma apuc in octombrie-noiembrie de scoala de soferi? Toata lumea imi zice ca vine iarna si o sa fie mai greu, sa astept pana in primavara...

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Daca locuiesti intr-un oras relativ-mare, o sa dureze mult pana dai examenul de conducere.
Daca merge repede (instructorul are timp sa te ia la sedinte, programarea nu dureaza mai mult de o luna), atunci o sa dai examenul prin ianuarie-februarie.
Daca merge incet, atunci vei da examenul prin martie-aprilie. Cel mai bine intreaba cunoscutii cam cat dureaza programarea la traseu. Daca dureaza in jur de o luna, te sfatuiesc sa incepi prin ianuarie scoala (ca sa nu prinzi zapada la examen). Daca dureaza mult (in jur de 2-3 luni), apuca-te prin noiembrie.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Tu ai dat pentru carnet?

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Da.

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Nu conteaza in ce anotimp faci scoala de soferi. Diferenta este ca trebuie sa fii mai atent cand carosabilul este ud.

| RAY a răspuns:

Si eu spun la fel, mai bine in primvara

| Someoneeene a răspuns:

Cel putin o luna trebuie sa faci orele de condus, apoi trebuie sa iei sala si pana te mai programeaza si la traseu... dau ghioceii happy desi nu sunt sigura daca mai dureaza doua luni programarea la traseu