| Bl4cKLy0n a întrebat:

Daca sunt minor, pot sa-mi inscriu motorul de A1 pe numele meu? Daca motorul nu este inmatriculat, cum pot sa il duc de la fostul proprietar pana la mine in fata casei pana il inmatriculez?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a inmatricula o motocicleta de categoria A1 trebuie sa ai cel putin 16 ani, cu o exceptie: daca ai mostenit respectiva motocicleta. Duci motocicleta cu o masina, caruta/carut mai mare sau impinsa, depinde de distanta sau localitate.

2 răspunsuri:
| Cismi a răspuns:

Nu ai voie sa il conduci, il pui intr o masina, il tractezi faci cumva doar nu il conduci e dosar penal, de imantriculat nu poti de la 16 in sus parca.

| SnoopyRo a răspuns:

Daca esti minor, nu prea ai ce sa faci laughing