| Zaharia_Mihai_1997 a întrebat:

Salut, TPU!
De curand am luat permisul la catergoria A2, adica pentru motorete si nu inteleg cum trebuie sa caut o motoreta...La ce trebuie sa ma uit ca sa nu aleg una pentru categoria A. Ceva sfaturi?
Multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te uiti la puterea motorului si greutate. La categoria A2 se incadreaza, citez:
"c) categoria A2: motociclete cu puterea maximă de 35 kW, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0, 2 kW/kg şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale;"

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Motociclete cu puterea maximă de 35 kW, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0, 2 kW/kg şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale