| TheAlphaFemale a întrebat:

A dat careva de curand examenul pentru permisul de conducere categoria B? Ce sfaturi imi puteti da? Saptamana viitoare trebuie sa dau sala si sunt un pachet de nervi si emotii nail biting

4 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Ia câteva gâturi de rachiu pe stomacul gol înainte de examen. Te va ajuta.
Ia-ţi şi o macetă cu tine la traseu, pentru cazul în care poliţaiul se prinde că eşti beat şi nu vrea sa-ţi dea permisul Arată-i tu cine face legea.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Tocmai aceasta stare te va,, tranti,,. Oricat ai fi invatat, daca nu reusesti sa te relaxezi, o sa ai in minte un amalgam de informatii amestecate, din care nu vei stii s-o alegi pe cea buna.Cauta sa fi cat mai increzatoare in cunostintele tale,iar cand vei fi fata in fata cu chestionarul,concentreaza-te doar asupra lui. Timpul iti permite sa analizezi fiecare intrebare si sa descoperi eventualele,, capcane,,.Si-ti dau un motiv de motivatie, pentru a-ti pastra calmul:-gandeste-te la faptul ca pentru a conduce o masina trebuie sa ai o atentie rece, relaxata, pentru a reactiona corect la anumite situatii.Deci,gandeste-te ca,, supraveghetorul,, examenului vrea sa vada la tine calm, relaxare, degajare de emotii.Bafta si da-ne vestea cea buna.Pa.

| TheAlphaFemale explică (pentru Danut_Popa_1961):

Multumesc! Sa fie, Doamne Ajuta!