| FleshUl a întrebat:

Detin o Skoda Superb 1 si as vrea sa ii modific din interior(ceasuri, navigatie etc) cu ceva de la modele noi(VW, Audi) imi puteti spune ce accesorii sunt compatibile si imi puteti lasa un link de unde sa le gases? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Ceasurile le poti schimba cu unele de Passat B5.5, pe Passat s-au mai pus ceasuri de Superb, nu vad de ce nu ar fi si invers.
Si din nou, poti modifica ceasurile de bord sa afiseze mai multe informatii, dar asta e dificil, sunt putine persoane care fac asta si in principal trebuie sa trimiti ceasurile la un rus din ce am inteles.
Pe partea de navigatie cel mai bine pui o navigatie 2 din aftermarket, sau ceva dedicata.
O navigatie originala de VW/Audi, implica modificari majore deoarece generatiile urmatoare au o alta forma deci consola ta va trebui modificata.
In rest volanul ai putea din nou sa-l schimbi, poti pune un model mai nou, bineinteles, vor fi necesare unele adaptari dar nu e nimic dificil, bine, daca vrei si comezi pe volan si sa fie functionale, mai bine renunti.

Despre link-uri, gasesti pe OLX, cam tot ce am spus eu mai sus, dar iti recomand sa te interesezi pe forumuri dedicate despre aceste modificari.