| anonim_4396 a întrebat:

eu am 17 ani si vreau sa iau permisul de conducere.

Intrebarea mea este daca pot lua permisul daca am mai putin 18(maxim 3 luni) sau macar sa pot fac cursurile de legislatie rutiera?

Numai bine.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Partea teorica o poti lua la 17 ani nu conteaza daca ai sau nu 3 luni si practica la 18, asa am facut eu dar mi l-am scos in strainatate.

5 răspunsuri:
| Chrysk2 a răspuns:

Eu am inceput cu 4-5 luni inainte de a face 18 ani, dar am facut pentru toate happy...
Poti sa incepi practica depinde de scoala si cand faci 18 ani dai examenul pentru permiswinking

| stweety10 a răspuns:

Poti sa incepi scoala cu 2 sau 3 luni inainte de 18 ani, dar examenul il poti da doar dupa ce implinesti 18 ani.

| SkyHigh a răspuns:

Poţi să începi cursurile cu 3 luni înainte de vârsta de 18 ani happy O să dureze puţin până o să faci analizele alea toate, orele de conducere, programarea şi toate alea.So... baftă! happy

| ICanSeeAll a răspuns:

Poti sa faci cursurile, iar permisul il vei primi cand ai 18 ani.

| GabyLondo0 a răspuns:

Poti sa dai scoala la 17 ani si sa iei carnetu la 18 ani