| Legend123 a întrebat:

eu mai am 2 ani pana fac 18 ani dar vreau sa va intreb ca incepusem o discutie cu parintii in legatura cu o masina de 18 ani. in 2 ani stiu ca vor mai scadea preturile la majoritatea masinilor asa ca as vrea sa va intreb ce masina s-ar potrivi pentru 18 ani? bugetul meu este cam de 4000-5000 de euro dar cred ca pot ajunge si pe la 5500. eu ma gandeam la un golf 5 sau la un audi a4 din 2005-2006 sau un seat leon. ce spuneti? ar fi buna vreuna dintre masini? cam cat credeti ca vor costa peste 2 ani si cam ce alte sugestii ati avea? nu vreau masini mici si feminine. vreau ceva barbatesc dar si de tineret happy

Răspuns Câştigător
| Serban_Albu_1994 a răspuns:

Audi e o masina puternica care nu e recomandata pentru incepatori.Eu zic sa cauti un seat leon.Nici eu nu stiu dc iti sta capul la AUDI cand gasesti masini mai bune la preturi mai mici.Cand eram ca tine visam la Cielo pe care am cumparat o in final dar din buzunarul propriu.Nu-ti fa iluzii ca vei vedea la 18 ani o masina care depaseste 90 cp.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La buget de 4000euro nici nu pricep de ce te gandesti la Audi?

| Legend123 explică (pentru suntserios):

Bugetul nu este neaparat 4000 de euro. poate ajunge la 5500-6000. si iti garantez ca un audi a4 din 2005-2006 nu o sa depaseasca 5000 atunci

| suntserios a răspuns (pentru Legend123):

Si eu o sa iti garantez ca o sa iti iei din 5000 euro o masina mai noua de 12 ani si sub 250.000 km cat o sa fie audi ul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

A4 ar merge, dar 1.9 TDI, nu 2.0... Iar Golf/Leon ar trebui sa fie vreo 3000e peste 2 ani, ca nu prea e nimic de capul lor.
Mai rentabil ar fi sa dai banii aia pe Opel Astra H; peste 4 ani cred ca prinzi una 1.9 CDTI, la 4000, ingrijita. Fata de un Golf 5 TDI e cu totul alt film, e motor de generatie noua, puternic, nu tractoras convertit cu pompe-duse.

Răspuns utilizator avertizat
| koenigsegg1 a răspuns:

Gasesti Mercedes clasa C la vreo 3000euro din 2004, dar te poti uita pe site-ul asta, gasesti tot ce te intereseaza http://www.mobile.de/