| mario_6601 a întrebat:

Salutare imi spune si mie cineva un site sau sa-mi dea o informatie cam cat poate ajunge o asigurare la o masina cu motor de 1.6 pentru un incepator adica o persoana cu permis de mai putin de un an.Va multumesc Craciun Fericit

Răspuns Câştigător
| aconstedani a răspuns:

Destul de mult, adica: Ipotetic vorbind, despre unul care are motor de 2.0 TDi, pe ala sa spunem ca-l ajunge 5- 6 (maxim 6 laughing ) pe an si asta fiind sofer de ani de zile, pe tine la 6 luni cu aceeasi masina te ajunge 6 milioane pe 6 luni.

Deci dublu, se considera ca nu ai experienta si probabilitatea de a face accidente este foarte ridicata.