| ASMA14 a întrebat:

M-am apucat de invatat pentru permisul auto si ideea este ca ma incurc la chestionare atunci cand sunt intrebari cu mai multe raspunsuri, adica pun unul si sunt mai multe iar atunci cand consider ca sunt 2 (de exemplu unde este interzisa oprirea pe trecerea de pietoni si altul la 50 de m de intersectie) imi da ca este doar unul.Nu stiu ce sa fac sa le retin mai repede incat sa iau sala din prima.Am citit si legislatia dar nu prea am inteles mare lucru.Help pls!

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pai, in primul rand, oprirea este interzisa la mai putin de 25 de metri de intersectie, nu 50. La aceeasi intrebare mai ai si 100 m de calea ferata, care-i tot gresit. Trebuie sa retii distantele. Ai putea sa ti le scrii pe o foaie ca sa le memorezi mai usor.

| ASMA14 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Multumesc.La asta chiar nu m-am gandit.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Invata pe e-drpciv.ro - nu ai nevoie de carte. E mai greu sa dai proba teoretica la masina mica, la camion si tir e mai simplu iar la autobuz mi-a fost putin mai greu B l-am facut in alta tara

| Maree1 a răspuns:

Fa mediul ala de învățare de 1000 întrebări si chestionare cat mai multe. Nu e nevoie sa citești legislația.

| ASMA14 explică (pentru Maree1):

Multumesc! La chestionare de obicei il iau sau il pic cu un punct sau 2.Nu sunt pregatita in totalitate dar nu vreau sa fiu nevoita sa dau din nou.

| Levington a răspuns:

Descarcă aplicația "DRPCIV Chestionare" din AppStore sau PlayStore, înveți foarte ușor și simplu! Eu așa am învațat și am luat sala din prima! Baftă multă!

| ASMA14 explică (pentru Levington):

O am si chiar este de ajutor.Multumesc mult!

| Dracusoru222 a răspuns:

Cu mașinile nu este de gluma, și eu sunt în școală de șoferi și sincer fac multe chestionare de pe site-ul lor și citesc cartea aia, deci mai citește cartea aia pana intalegi și fa chestionare.

| ASMA14 explică (pentru Dracusoru222):

Multumesc.Asa o sa fac.