| Iisus2002 a întrebat:

Salut TPU, m-am gândit de curând sa schimb suspensia mașinii mele cu una sport reglabilă și să trec pe cauciucuri mai subțiri de la 205/55/16 la 205/45/16 s-ar putea ca după ce aduc aceste modificări sa fie mult prea rigidă? Aș aprecia dacă răspunsurile ar fi de la persoane care au asemenea modificări făcute.
Dau Fundă!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In mod cert dacă anvelopele nu sunt cf cu cele din civ, la o adică, asiguratorul o să-ți spună "pas" la despăgubiri

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti pui cauciucuri mai subțiri ci cu talon mai mic. Si da, cu cat scade talonul cu atat sunt mai inconfortabile.
Vezi numa sa ai voie sa pui marimea aia.