| Renato_Turcu_1989 a întrebat:

Ma intereseaza sa achizitionez o mazda 6 2.0 cd 143 cp din 2006-2007. Are cineva aceasta masina? Imi poate spune despre costuri de intretinere ce probleme au ca na, majoritatea au niste bube. Va multumesc.

4 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Mazda face motoare destul de proaste, si scumpe la intretinere. Sincer, iti recomand o masina din grupul VAG, deoarece gasesti usor piese.
Si nu te lua dupa gura poporului, daca ii dai ce trebuie (motorina buna, filtre bune, ulei bun) nu v-a cadea asa usor.

| Renato_Turcu_1989 explică (pentru Începătorul988):

Te cred sincer dar am avut mașina nemțească si încă am dar vreau și altceva că și în cea nemțească am băgat bani știi cum e cu sh e loterie. Dar vreau și altceva mi-se pusese pata pe AR 159 1.9 jtdm dar m-am lăsat păgubaș

| Începătorul988 a răspuns (pentru Renato_Turcu_1989):

Sunt aceleasi motoare ca si pe astra h/vectra c de 1.9.
Sunt motoare bunicele, doar ca trebuie anulata tija swirl.
cat despre masina, nu e neaparat o loterie. Daca duci masina la un mecanic priceput inainte, va fi ok

| Renato_Turcu_1989 explică (pentru Începătorul988):

Sincer mă interesa cineva de a avut acest model