| lillime a întrebat:

ma tot gandesc de ceva timp sa imi iau o masina sport dar nu pot depasi bugetul de 7000€, am vazut acum cateva zile un ford focus st 260cp motor de 2.0, benzina.
Ce parere aveti?
Alte sugestii de masini mi-ar fi de folos, multumesc!

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

M-am uitat pe Mobile.de si in bugetul tau am gasit doar Ford Focus 2 2.5 benzina de 225cp din 2007. Mi se pare o tona de bani pentru asa masina. Eu as lua in bugetul tau un Renault Megane 2.0 benzina de 180cp. Gasesti masini din 2010, in 2 usi, arata bine, motor fiabil japonez si 180cp ajung pentru orice situatie. Adica serios, eu am 143cp pe un A4 si nu am avut probleme cu depasitul. 180cp pe caroserie de hatchback e super sportiv. Bafta!

| lillime explică (pentru ClaudiuM1997):

Ce zici de un vw golf VI 1.4 tsi r line 160cp?

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru lillime):

Ala chiar e pe lista de NU CUMPARA ca e un motor teribil de prost. Gen pe bune. Am 2 amici cu 1.4 TSI si amandoi baga mii de euro in reparatiile motorului. E un motor complicat si nefiabil.

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Completare la ce am zis mai sus, ma refer la variantele de 140/160/170cp. Au si turbina si compresor.
Cel de 122cp sau 125cp e decent daca ii schimbi distributia pe lant.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu as recomanda nimic in banii aia. La 21.000€ e gt86 sau brz masini bune

| lillime explică (pentru mgtow):

Da. la 21.000, nu am posibilitatea sa strang banii astia pe moment?

| mgtow a răspuns (pentru lillime):

Astepti pana ii faci. & eu rezist 2 ani sa fac 80.000€ pentru o masina

| zilog a răspuns:

Eu mi-aș cumpăra o mașină LADA NIVA BLINDATĂ direct din fabrica!
sau orice altă mașină rusească BLINDATĂ direct din fabrică!
https://www.pinterest.co.uk/pin/152911349837486432/
https://www.google.com/......ps?/imgres

https://media.caradvice.com.au/......wj8p0f.jpg

https://media.caradvice.com.au/......bzcpqi.jpg

Și acum de ce ai vrea să dai toată munca ta dupa 2 ani la schimb pe un morman de fiare vechi?
Tu nu știi că investiția intr-o mașină este cea mai neprofitabilă investiție!?

Poți să îți iei un tico un matiz chiar un Logan, opel meriva manual, pe GPL dai pe el 800 euro si gata ai cu ce sa te cari dintr-o locație în alta!
pentru că mașinile se strica ruginesc se bușesc se duc la gunoi si peste câțiva ani iar nu te mai lasă cu hârbul vechitura pe stradă. tu nu știi că în multe țări până șî în republica Moldova nu ia nimeni ITP-ul RAR-ul dacă mașina este mai veche de 8 ani! Așă că gândeșțete bine cât va dura până când șî în uganda se vor implementa aceste regului!

| lillime explică (pentru zilog):

Da, aici ai foarte mare dreptate aici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ford e bun luxos american recomand dacă vrei mașina puternica

| Gigi777 a răspuns:

Ce sa faci cu masina sport? Participi la curse, te crezi in Need for speed? Si in plus, masina ta o sa devina o tinta pentru hoti.

| lillime explică (pentru Gigi777):

Sa zic ca e o pasiune de demult pe care abia acum imi permit sa o dezvolt si pana la urma o tin in garaj nu in strada

| lillime explică:

Nu chiar, nu m-am trezit peste noapte si gata am bani, un an 2 munca in afara.