| anonim_4396 a întrebat:

Marti, pe 18 martie am traseul pentru obtinerea permisului categ B. Mi-e cam frica pentru ca mi-e sa nu pic.De condus, conduc bine, dar cine stie ce se poate intampla pe moment de la emotii sau alte alea.Bani nu am sa aranjez si nici daca-as avea n-as da,asa cum se face la noi in Romania,asa ca merg sa dau ce am eu mai bun,chiar daca stiu ca o sa ma plimbe o groaza fata de cei care dau bani! Spuneti-mi voi ce sa fac,cum sa gandesc pentru a ma duce cu capul sus, macar sa fiu increzator in mine? Eu sunt convins ca o sa pic, pentru ca odata ce nu dau bani politistul o sa ma pice sigur! Multumesc!winking

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca esti pesimist nu treci, gandeste pozitiv faci ce poti si mergi cu grija, incet apoi nu ai treaba. Nu mai da nimeni mita pentru ca li se fac controale si le e frica sa primeasca spagi, unele masini au camere de luat vederi asa ca toti vor merge sa se examineze corect.

| positivity a răspuns:

Cu o așa gândire pesimistă, cred și eu că nu vei reuși să faci mare brânză. Trebuie să ai încredere în tine! Nu se va întâmpla nimic rău, va fi doar o zi obișnuită peste care va trebui să treci.
Nu băga toți oamenii în aceeași categorie că s-ar putea să regreți!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta cu datul banilor e o prostie. Cunosc enorma de multa lumea care are permis si niciunul nu a dat bani. Daca sunt cativa corupti nu inseamna ca tot sistemul de la a la z e la fel.

| aLyN1992 a răspuns:

Pai simplu, te duci frumos la farmacie si sunt niste pastile pentru 'emotii' nu stiu exact cum se numeste ( eu cand am dat de permis nu am avut stres ) si plus de asta e o treaba si pe pshisic toata chestia asta... trebuie sa te increzi in tine! Fi barbat

| ionutmoisei95 a răspuns:

Pai tu crezi ca toti care au carnetul au dat bani? Stai linistitlaughing daca zici ca te descurci e ok...o sa-l iei..Mult noroc.