| anonim_4396 a întrebat:

Vineri am traseul pentru obtinerea permisului de condus categoria B. Imi este foarte frica, deoarece am mici lacune la viraje si la mentinerea benzii. Am tot auzit vorbe cum ca nu se mai poate obtine permisul fara spaga data. Am auzit ca trebuie sa fii as sa poti sa il iei fara bani. Voi ce parere aveti? Chiar urmaresc sa te pice daca nu esti as? Voi ce experiențe ati avut? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Anonimous071196 a răspuns:

Am dat acum un an in Bucuresti. Imagineaza-ti doar Bucuresti -trafic infernal, pietoni peste pietoni, etc. L-am luat, sunt fata si super emotiva si retrasă de fel. Mi-a fost super teama, dar a trecut. Am picat prima oara, a doua oara am luat cu brio. Mai nou sunt montate camere si nu prea mai poti da spaga. Ideea este sa te concentrezi si sa nu te uiti la ceea ce notează el pe foaie ca sa nu te panichezi. Asculta doar ce te indruma, fii atent la semne si chiar daca pici, vei da din nou. Se poate lua si fara bani, eu am luat fara. Multa bafta. Sa ne scrii cum a fost.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista autobuz daca nu esti in stare sa conduci. Sunt destui stangaci la volan. Chiar nu mai e nevoie de unul in plus.

| Sofer a răspuns:

Nu trebuie sa îți fie frica la traseu. Important e sa fi atenta în trafic la orice.

| Vântulalb a răspuns:

"am mici lacune la viraje si la mentinerea benzii".
mai ales la mentinerea benzii! Grav, foarte grav. Iti dai seama ca esti un pericol in trafic?
Eu zic sa mai faci cateva ore de condus si apoi sa te inscrii la examen. Dar e o intrebare care trebuie pusa: de ce ai probleme la mentinerea benzii? Ai probleme de echilibru? Ai fost la un neurolog? Pentru ca in cazul acesta, cu toata vointa nu vei putea conduce niciodata fara sa faci cate un accident la fiecare iesire. Cu sau fara spaga. Fii realist daca tii la sanatatea si viata ta. Se poate trai bine fara sa fii la volan.

| SweetbutPsychoGirl a răspuns:

Si eu am dat examenul la traseu acum 4 ani aproape. Si eram speriata de bombe. Si nu am condus perfect... Spaga cum spui tu. Nu am dat. Dar am luat permisul pe muchie de cutit. Succes.
Daca poti da ceva si functioneaza poti sa dai. Dar ai grija. Nu ar trebui sa vorbesti de spaga pe internet. happy Succes.