| Thunder182 a întrebat:

Salut TPU! Nu știu sa bag motorina la mașină. Bag pistolul in gura de alimentare a mașinii, tin pistolul apăsat, dar alimentează foarte încet, iar daca apas mai tare se aud ca si cum trosneste ceva în pistol și nu mai vine motorina.
Dau funda!

10 răspunsuri:
| Darius81 a răspuns:

... cum ai luat carnetu mancati as?

| Marin_Mihai_1999 a răspuns:

Tine între apăsat. mi se întâmpla și mie

| Catrice a răspuns:

Lasa-l pe nenea de acolo sa ți-o umple că se pricepe cum s-o manevrezehee hee

| Thunder182 explică (pentru Darius81):

Da, frate ca e proba la oraș sa alimentezi mașina

| mgtow a răspuns:

E problema benzinariei ca are pompa defecta si veche, data viitoare incearca alta

| sierra1 a răspuns:

Nu da fundă, dă-i 5 lei la ăla de la peco!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clapeta aia la pistol pocneste/sare cand ai rezervorul plin, poate asta e problema.
Este o metoda de siguranta ca sa nu dai pe afara cu combustibilul din rezervor.

Aici ghid de alimentare :
https://www.youtube.com/watch?v=GBiPWJCu3xY

| CodrutElian1990 a răspuns:

Baga pistolul drept si tine-l putin apasat. Am patit si eu cand mi-am schimbat masina.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte multe benzinarii au stricat acel pistol. Nu ai ce face. Trebuie sa te descurci asa. In cazul tau, pare strical pistolul ala. Mai schimba pompa si vezi. SI nu uita sa ai motorul oprit cand alimentezi si sa nu bagi benzina la motorina si viceversa.