| anonim_4396 a întrebat:

De vreo luna cand imi ridic gura (de exemplu cand casc) imi trosneste ceva de la gura. Eu vreau sa stiu daca e periculos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu troznește în gură ci troznește încheietura mandibulei care din diferite motive s-a anchilozat. Este nevoie de un antrenament care ți-l recomandă un medic și de ceva aparat.

| brokxy a răspuns:

Exact aceiasi problema am avut si eu, pe tine nu te si doare? Ai grija ca daca trosneste mai tare asa de rauu te doare maxilarul. Mie mi-a trecut de la sine...Eu cum am tot cascat asa si a trosnit m-a apucat o durere cumplita dupa nu m-a mai durut niciodata si nu a mai trosnit. Banuiala mea e ca s-a inchilozat acel os cumva. Dar nu e ceva grav iti va trece de la sine asa si la mine cred ca trebuie sa se aseze acel os la loc.