| Adrian-Marian_Fraga_1989 a întrebat:

salutare la toti.
Am o mica problema E-boda cmp1001. L-am instalat pe masina, totul ok, setez sunetul, tot.ok. Dar dupa ce opresc motoru si scot cheia din contact, si repornesc masina trebuie sa iau totul de la inceput! Stie cineva cum sa salvez setarile..etc! Multumesc!

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Trebuie pus de cineva autorizat ca sa nu pierzi garantia.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

E instalat gresit. Cum au spus si ceilalti trebuie doua "plusuri". Unul inainte de cheie care alimenteaza procesorul si memoria (ca sa tina minte codul, setarile, etc.) si altul dupa cheie pentru restul. In manualul de instalare care vine cu aparatul ar trebui sa spuna chestiile astea. Probabil ca ambele fire de plus sunt legate dupa cheie.

| danishor a răspuns:

Nu are legat firul de curent de memorie cand opresti ai taie tot curentul daca mergi la un electrician stie despre ce e vorba daca ai zici firul de curent pentru memorie sa tina minte posturile de radio si tot

| Adrian-Marian_Fraga_1989 explică (pentru danishor):

Aha..trebuie sa ii spun sa lege firul de curent de memorie si s-a rezolvat. NU?