| Asztalos_Armin_1998 a întrebat:

Scoala de soferi poti face inainte de 18 ani cu 3 luni si sa dai examenu cand ai 18 ani?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o poti face, poti incepe pregatirea practica (condus pe drum public) cu maximum 3 luni inainte de implinirea varstei minime pentru categorie. Examinarea teoretica si practica o poti sustine abia dupa implinirea varstei.

| darrio2007 a răspuns:

Din cate stiu, da.Scoala de soferi poti sa o incepi putin inainte de 18, te sfatuiesc sa o incepi cu o luna-doua inainte, ca sa nu o faci si apoi sa astepti majoratul ca sa dai sala. Examenele (cel teoretic si traseul) le poti da doar dupa 18 ani.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Asa e. Eu asa am facut happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cu maxim trei luni înainte poți să te înscrii, și când ai împlinit 18 ani, poți merge să dai probele.