| RB26DETT a răspuns:

Volvo S60!
De ce? pentru ca este o masina construita mult mai bine, daca-ti iei o masina nemteasca de lux sa fie mercedes ca in rest nu le prea poti numi de lux, audi este mai mult sport decat lux, interioarele sunt destul de 'reci' scaunele sunt ok doar la s4 sau rs4 in rest mi se par asa si-asa, la siguranta este clar ca volvo este mult mai bun, la durabilitate volvo, la fiabilitate volvo, la confort volvo, la motoare volvo, de ce si la motoare? cati oameni ii vezi fericiti cu acel check engine?
Audi are suspensia mai tare din cate stiu, are motorul longitudinal, cand accelerezi mai tare caroseria tinde sa se incline putin intr-o parte, volvo il are transversal, la manevrabilitate volvo ia audi, a fost facut comparatie intre volvo s60 si mercedes C class si volvo a castigat. daca volvo a castigat in fata mercedes-ului e clar ca a4 nu are nici o sansa!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am condus un volvo cu motorul ala si cu o cutie automata... parfum. Pacat de interiorul ala, chiar nu imi place plansa centrala, in rest o masina superba

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu sunt masini din aceeasi clasa, comparatia este facuta aiurea. Daca comparai S60 cu A6 atunci stateam la discutii.

| regis a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Corect. Si comparatia S60 - C Klasse e aiurea, S60 cu E Klasse va iesi pe dos. Asa putem compara Dusterul cu Sparkul si concluzionam ca Chevrolet e o marca de rahat.

| AgathaRo a răspuns:

Nici una fiindca au cutiile de viteza automate, persoanele de sex feminim folosesc cutiile automate si blondele.

| suntserios a răspuns (pentru AgathaRo):

Haha ce conceptii de misogin. In conditiile in care in 80% din timpul petrecut in traficul urban stai la semafoare si ambuteiaje, te pisi pe ea de cutie manuala

| AgathaRo a răspuns (pentru suntserios):

Ce e greu sa dai drumu cu simt la ambreaj fara sa accelerezi?
Tin sa cred ca faci parte din grupul de persoane carora le plac vehiculele cu 2 pedale. Unde mai e placerea sofatului daca nu ai un levier in dreapta ta?

| suntserios a răspuns (pentru AgathaRo):

Unde vezi tu placerea sofatului intr un oras in care stai 80% din timp si arzi benzina la semafoare si intersectii. Din pacate asta e traficul de zi cu zi in Romania.

Si eu eram adept convins al cutiei manuale, pana am condus vreo doua automate

| AgathaRo a răspuns (pentru suntserios):

Ai condus autoturism iarna?

| suntserios a răspuns (pentru AgathaRo):

Stai tu linistit poti pune frana de motor si la cutiil automate daca acolo bati, mai ales la cutiile automate moderne cu convertor de cuplu si care permit totodata si scimbarea manuala. plus iarna masinile sunt doate cu un sistem numit ABS care face cat 100 de frane de motor