| ionut9989 a întrebat:

vreau sa-mi cumpar un nissan skyline an 97, 98, 99 din Germania
intrebarea este cat m-ar costa sal inscriu in Romania
multumesc.dau FUNDA

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

1.000€ sau aproape 2.000€ pentru ca are un motor mare, polueaza si nu se incadreaza noilor standarde economice pentru a reduce poluarea.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de motor, pentru motorul de 2.0 undeva la 800euro probabil, depinde si de norma de poluare

| ionut9989 explică:

Da cam scump
masina are motor de 2590 cm³
este euro 2
324 cai putere
volan pe arte dreapta
si daca o cumpar cat costa asigurarea
pe an si cat am sa platesc la primarie
sunt putin in ceata in legatura cu masina

| mgtow a răspuns (pentru ionut9989):

Taicameu are un megane coupe cu 170 CP si plateste asigurare anuala de 500€ gandeste-te la tine, peste 1.000€ ti-ar lua mai ales daca esti tanar.

| ionut9989 explică:

Va multumesc pentru ajutor
in tradevar foarte scumpe taxele in Romania
un prieten mi-a zis daca ma hotarasc si cumpar masina so inscriu un Bulgaria ma ajunge mai putin. in fine MULTUMESC

| suntserios a răspuns (pentru ionut9989):

Inscrie o pe Bulgaria si nu ai sa mai poti circula cu ea... decat daca iti iei si tu cetatenie.

| ionut9989 explică (pentru suntserios):

Nu cred eu stiu cel putin 8 persoane care au masini pe Bulgaria
si nu au patit nimic eu de ce as pati ceva?