| anonim_4396 a întrebat:

Salut, trebuie permis pentru ATV de 125cc, dar in acte scrie 49?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru toate vehiculele cu motor, cu care circuli pe drumurile publice, ai nevoie de permis de conducere de categorie corespunzatoare. Pentru ATV-ul de pana la 50 cmc ai nevoie de permis de conducere de categoria AM.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie permis pentru orice vehicul care are motor.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Daca sunt prins ce se intampla, dar nu pe drum public, pe o strada mai de la tara. mult teren etc

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu e drum public nu ii pasa nimanui, din pacate pentru tine si strada de la tara e drum public comform legislatiei rutiere si daca vei conduce fara permis ti se va face dosar penal. Si mai meriti un dosar penal si pentru fals in acte daca e pe numele tau inscris

Răspuns utilizator avertizat
| Vvistula a răspuns:

Iti trebuie si pentru 49, e lege de 2 ani