| Roosky a întrebat:

Urmeaza sa dau examenul practic pentru permis, traseul, si am 2 intrebari: ce program este la drpciv (Bucuresti) pentru eliberare permise; si daca dau joi traseul, credeti ca pot sa am "plasticul" in mana pana vineri seara?

Răspuns Câştigător
| akka4 a răspuns:

Permisul (plasticul) iti vine prin posta in 15 zile. pana iti vine permisul iti vor da o dovada ca ai luat examenul, si poti circula cu eawinking dovada o poti ridica de la ei (drpciv), dupa 2 ore cand esti admis. Bun asa ar trebui, dar mai bine mergi a doua ziwinking

5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

O sa va zica militianul cand sa va prezentati sa-l ridici de la sediul drpciv Pipera. Asta inainte de a da traseul, cand va strange pe toti si va face instructajul.
Numai in province vine prin posta
P.S: Mai intai sa iei tu traseul, si
apoi mai vezi. Proba e mult mai dificila decat pare (Cand am luat eu, am fost singurul care a luat in ziua aia. Or mai fi luat si altii, dar nu la acelasi examinator)

| Tyrr a răspuns:

Nu stiu programul drpciv, dar permisul nu o sa il iei atat de repede(acum 2 anisori cand am dat eu pute'ai sa iei permisul in 7 zile) dar daca ai nevoie musai stiu ca se da ceva la mana "o adeverinta" sau ceva de genu cu care poti circula. Mult succes!

| bendl a răspuns:

Da,in 7 zile vine permisul...asta e termenul standard, eu l-am primit dupa 6 zile, deci nu conteaza, faza cu dovada e exact asa cum zice akka4, mai bine mergi a 2-a zi

| Roosky explică:

Multumesc mult!happy

| Nicolleta_Gina_1992 a răspuns:

Acum il poti lua dupa 2 zile dupa ce ai luat traseul happy