| DariusiK233 a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar un casetofon nou pentru masina, de unde pot stii ce model imi trebuie? sau no ce specificatii trebuie sa aiba.
Am un opel astra g 2001 si vreau sa pot pune si eu muzica de pe telefon si alte chestii.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Zici că vrei un "casetofon nou pentru masina" dar nu știi ce iți trebuie.
Intr-adevăr, o să ai probleme cu găsirea de casete audio. Dar dacă plăcerea ta asta e... totuși ți-aș recomanda un PLAYER auto

| DariusiK233 explică (pentru sierra1):

Mersi esti un geniu chiar ma *** pe viata ta

| sierra1 a răspuns (pentru DariusiK233):

" DariusiK233 : ma *** pe viata ta"

Cu plăcere mariusică mamă. N-am prea ințeles ce vrei să spui dar e evident că mă confuzi cu mă-ta (de remarcat cratima!)

| RadioEREVAN a răspuns (pentru sierra1):

Relax, jupane, ca se gasesc si casete, noi, sigilate. Doar ca omul a afirmat clar ca vrea sa dea muzica de pe telefon. Trebusoara la care are nevoie de ceva cu dinte albastru. Si cam toate au. Daca tot il manca la portofel, di ce sa nu isi ia un player Android, format 2DIN, cu mirrorlink si camera de mers cu spatele? In 300-350de lei iese cu el, nou si cu telecomandau agatabil pe covrig.
Plus ca poate sa vada si filme daca vrea muschiuletul lui.

| sierra1 a răspuns (pentru RadioEREVAN):

~ RadioEREVAN: Relax, jupane...Doar ca omul a afirmat clar ca vrea~

da foarte clar a zis (in caz că ai probleme de interpretare a unui text) : "DariusiK233 : vreau sa cumpar un casetofon nou pentru masina"

| sierra1 a răspuns:

" DariusiK233 : esti mai prost decat oricare gunoi de pe strada"

din nou dariusică mamă mă confunzi cu mă-ta (remarcă din nou, cratima)

| sierra1 a răspuns:

" DariusiK233:... ai un ego inflat (?!) din cauza ca poti da"

vorbind se ego, ia recitește-ți prima intervenție (știu că stai rău cu memoria și prin urmare iți reamintesc? "DariusiK233: chiar ma *** pe viata ta")

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti pune orice player 1din (asta e dimensiunea), care are mufe ISO.
Am si eu o Astra din 2001, am cumparat-o cu un Panasonic, acum am un Kenwood KDC pe ea. Se schimba foarte rapid.
Daca vrei sa pui muzica de pe telefon, cauta ceva cu bluetooth.
Eu recomand Kenwood si Alpine, suna foarte bine pe difuzoarele de Opel. Daca ai difuzoarele obosite, cumpara din dezmembrari difuzoare de Vectra C. Sunt ieftine si mult mai bune la sunet, inclusiv pe bass.

| OldSoul a răspuns:

In general poti pune cam orice player 1din.
Adic playerul comun, format normal.
Acum, in functie de player, exista posibilitatea sa fii nevoit sa cumperi si niste mufe adaptoare pentru a putea conecta noul player.
Asta nu ar trebui sa fie o problema, le poti gasi online, cat si in orice magazin de specialitate.
Cat despre specificatiile playerului, conteaza prea putin.
Iti trebuie unul cu bluetooth, daca vrei sa pui muzica de pe telefon fara fir, sau unu cu AUX daca vrei sa dai muzica prin fir.
Dar asta nu cred ca ar fi o problema. Majoritatea playerelor din ziua de azi au aceste functii.
Ce ti-as recomanda insa, e sa nu cumperi playere no-name.
Modelele alea pana in 100-200 de lei.
Sincer, decat sa iei un player de 100-200 de lei nou, mai bine cumperi unul SH model mai vechi, si cel mai probabil vei fi mult mai multumit de calitatea lui si a sunetului.
Multe din playerele din ziua de azi sunt doar o gluma proasta, atat ca fabricatie, cat si functionare, calitate.

Axeaza-te pe ceva Sony, Alpine, sau Pioneer. Sunt firme destul de cunoscute, cu produse ok din multe puncte de vedere.
Acum desigur, daca vrei unul nou, pe la 200-300 de lei, e clar ca nu o sa fie cel mai bun, dar cu siguranta va fi mai ok decat un player PNI de 90 de lei laughing

| sierra1 a răspuns (pentru OldSoul):

" OldSoul a răspuns: In general poti pune cam orice player"

da, asta i-am spus din prima dar ce ce faci dacă vrea - și ține morțiș să sublinieze cu VREAU - casetofon?