| canazar94 a întrebat:

Salut,vreau sa imi iau o duba la pret aproximativ de 3000-3500 euro maxim, ca atata am mce imi recomandati/? care ar fi mai buna, ma refer ieftina la piese intretinere etc

Răspuns Câştigător
| Batmaaan a răspuns:

Mercedes Sprinter(nu conteaza anul) sau Volkswagen LT 35, daca reusesti sa gasesti ceva la banii astia. Nu sunt prea ieftine la intretinere, dar sunt "de cursa lunga", nu o sa ai probleme la ele pentru o perioada foarte lunga. Incearca sa eviti Fiat Ducato/Citroen Jumper/Peugeot Boxer, sunt foarte pacatoase. Poti sa te orientezi si pe Ford Transit/Iveco Daily. Iti spun din experienta, lucrez cu Van-uri de mult timp, pe transport extern Ro-Uk. happy

| canazar94 explică (pentru Batmaaan):

Salut,mersi pentru raspuns!
Opelu nu e bun?

| Batmaaan a răspuns (pentru canazar94):

Vivaro? Ba da, e ok. Eu ma gandeam ca vrei ceva din gama celor mai mari, de-asta am exclus Vivaro si Renault Trafic. Apropo: stai departe de Trafic... si de Master. happy

| canazar94 explică (pentru Batmaaan):

Mersi mult, bafta!

4 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Mercedes Sprinter sau Ford Transit.