| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Am cateva intrebari.
1.Cu cat timp inainte pot incepe scoala de soferi pentru categoria B?
2.Pot da proba teoretica inaintea implinirii varstei de 18 ani?
3. La 18 ani pot sa iau din prima B+E sau mai intai iau B-ul si apoi mai dau alt examen pentru B+E.
Rog dor pe cei de au trecut prin asta sa raspunda. Funda

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

1. cu 3 luni inainte
2. nu poti da examenul inainte de a implinii varsta de18 ani.
3. cand te inscrii la scoala de soferi, poti afce in acelasi timp curusuri pentru categoria BE sau le poti afce pe rand.

Uite aici acteva informatii ajutatoare:
https://scoalarodna.ro/scoala-soferi-cluj-categoria-BE

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. cu 3 luni inainte
2. nu poti da niciun examen inainte de 18 ani

| ro74florin a răspuns:

Se poate începe școala înainte de 18 ani(de la 16 cred)
Examinarea de face doar după împlinirea vârstei de 18 ani
Se poate obține doar B, apoi de fac cursuri pentru E și de da un nou examen teoretic și practic