| raresoprea a întrebat:

Pe 18 iulie fac 18 ani. Am inteles ca poti incepe scoala de soferi cu 3 luni inaintea implinirii varstei de 18 ani.Se pune si luna implinirii? Adica pot incepe in aprilie sau mai? Examenele(sala si orasul) le dau dupa ce fac 18 nu? ma pot programa in ziua in care fac 18?(la sala)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incepe scoala de conducere de la 17 ani si 9 luni iar probele teoretica si practica le sustii dupa 18 ani. Poti da proba teoretica chiar in ziua cand implinesti varsta.

| raresoprea explică (pentru Ioandelasal):

Si cate ore se fac de conducere? se intind pe perioada de 3 luni?

| Ioandelasal a răspuns (pentru raresoprea):

Intai faci legislatie si apoi ore de conducere, legislatia prevede 30 de ore de conducere. In cat timp le faci depinde de programarea scolii.