| mafiaa a întrebat:

Salutare, am nevoie de recomandari de masini, buget 4.000 euro. Eu momentan ma zbat intre Astra h/astra gtc si golf 5. An minim 2007, vreau sa tin masina 6-7 ani, km maxim 165000. Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| iulianolaru99 a răspuns:

Un prieten de-al meu are un opel astra h 1.9 diesel 120 de cai cu 275000 km la bord si totusi masina e impecabila, foarte silentioasa si trage de te ia ameteala. Nu intotdeauna kilometrajul face diferenta intre o masina peefcta si una mai putin perfecta, conteaza mai mult cum s-a mers cu ea. Si daca tot vrei ceva bun, parerea mea ar fi sa cumperi o masina de la cineva mai in varsta ca sigur nu si-a batut joc de ea. Bafta!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Autobild.de cauta acolo nu cumpara de la romani.

Bula
| Bula a răspuns:

Dai 100 euro la un specialist si mergi cu el "la targ" pentru a alege o masina buna.winking
El va sti la ce sa se uite, iar reparatiile vor fi mai putin costisitoare decat banii care le-ai dat expertului...

| sierra1 a răspuns:

Am scotocit toată țara pentru tine și iată ce poți alege
https://www.olx.ro/......isme/opel/

| mafiaa explică (pentru sierra1):

Eu nu la asta m-am referit. Am cerut o parere despre aceste masini la general, ca de gasit, fac "baie" in ele. O parere despre motorizare, ce motor ar fi mai bun la aceste masini tinand cont si de consum, si de putere, sa nu cumva sa nu-mi urce transfagarasanul in a 3-a cu ac-ul pornit.

| sierra1 a răspuns (pentru mafiaa):

Urcă oricare din ele. Eu urc și am urcat cu TICO. O să primesti păreri aiuristice sau altele să-ți cânte în strună să le dai fundițe. Mașinile astea dunt excelente, nu sta după toți.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Elimina VW din optiuni, si adauga Ford Focus.
Daca vrei ceva pe benzina, mergi direct pe Renault.

| Alexandru250201 a răspuns:

Uita-te la japoneze sau la Volvo

| 07gabriel07 a răspuns:

Recomandarea mea ar fi un citroen aproape orice citroen dupa 2007 daca acesta e anul minim de fabricatie. Totusi modelul c5 din 2008 cu 4 usi motor 1.6 110 cai puter ar fi o alegere indrazneata.

| Dorin93 a răspuns:

Eu am VW Jetta 2006, motor 1.9 diesel, am luat-o de mai bine de un an cu 4700 euro. Avea 250.000 km si am mai facut si eu vreo 25.000. Dar nu am avut deloc probleme cu ea. Au mai scazut preturile, cu 4.000 cred ca iti iei una buna. E spatioasa, dar nu e nici prea mare.
Depinde de tine ce asteptari ai de la masina. Daca ai in plan sa faci un bebe in curand te mai gandesti si la spatiu, nu doar la caii de sub capota happy

| mafiaa explică:

De Skoda Octavia II 1.6, 2006, ce ziceti?