| OliverG a întrebat:

Salutare!
Am o electrică, vreau sa vand Opelul Zafira pe care il avem si sa adaugam ceva bani sa luam alta
Vreau sa fie mare 7 locuri daca se poate (nu e obligatoriu), nu vreau berlina sau break. Merge si un suv 4x4
Sa fie Automată
Pret aproximativ 7-9000 euro

Răspuns Câştigător
| ValentinMihai78 a răspuns:

Există oferte, la 7-8k, Volkswagen, Ford. Căutați cu grijă.

2 răspunsuri:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Un vehicul îl alegi în funcție de nevoile familiei și ce trasee urmați. Un 4×4 de 7 locuri este doar de 7 locuri fără bagaje.
Încărcat garda la sol se reduce, deci avantaje zero. Ca să nu mai vorbim despre costurile de întreținere.
Ai un Zafira, nu spui anul.
Orientează-te, dacă ai nevoie de 7 locuri și bagaje, spre un Volkswagen Sharan(după 2015), Ford Galaxy, dar și Fiat Talento, Renault Trafic, Peugeot Expert, Volkswagen Multivan T7. Majoritatea acestor modele au avut și tracțiune integrală opțional. Inclusiv gama Ford Tourneo.

| OliverG explică (pentru ValentinMihai78):

Am deja un 8+1 pe care il pot folosi in caz de am nevoie de asa mult spatiu
Un sharan/galaxy ar fi o idee bună daca as gasi 4x4...dar nu cred ca ma incadrez in banii ăștia (7-8k).
Alte variante de suv 7 locuri?

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru OliverG):

Există oferte, la 7-8k, Volkswagen, Ford. Căutați cu grijă.