| Gabii_Gabriel_1998 a întrebat:

Salutare,am o stație auto(amplificator)și intra mereu in protecție, care ar fi problema de intra in protecție?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca cablurile boxelor nu fac scurtcircuit sau atingere la masa, atunci cel mai posibil e etajul final de amplificare scurtcircuitat.
Un electronist poate depista scurtcircuitul, prin masuratori.

| Gabii_Gabriel_1998 explică (pentru Bula):

Pai intra in protectie si daca nu am firele de la boxe puse

| Bula a răspuns (pentru Gabii_Gabriel_1998):

In acest caz SIGUR ai scurtcircuitat vreo piesa in aparat, probabil circuitul integrat din amplificatorul final, de putere.

| xerxes1 a răspuns:

Vorbesti cumva cu accent de Vaslui?