| coexp817 a întrebat:

Salutare. Am pe masina un cd-player JVC KD-R45 si nu are iesire RCA aica iesire pentrustatie de aplificare subwoofer.
Exista vreo metoda cu care sa conectaz statia de amplificare si subwooferul la cd-player?
Am auzit de la cineva ca trebuie un adaptor hi-low, dar oare claritatea o fi la fel s-au mai scazuta cu acest adaptor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cu siguranta, asta e cablu; http://www.tehnicavizuala.ro/cablu_3.5_jack_2x_rca_5_m?cPath=149_150

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Calitatea este la fel de buna. "Hi-Low" si "Hi-Level" si refera la modalitatea de a lua semnal.
Hi-Low ia semnal de la un preamplificator (intrarea etaje finale CD Player)
"Hi-level" i-a semnal direct de la difuzoare (iesirile CD Player-ului).
Tie ti-ar trebuie un amplificator cu intrari "Hi-Level" si te poti conecta direct pe difuzoare.
Ca sa-ti pui un adaptor, trebuie sa te duci la un electronist, sa-l desfaca si sa traga 2 mufe RCA (stie el de unde).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1; daca cd-ul are pe fata mufa de casti-headfones poti lua semnal de pe ia cu un jack stereo.2; pe mufa din spate sunt iesirile respective de statie dar trebuie sa mergi la un specialist pentru conectari.

| coexp817 explică (pentru anonim_4396):

Da are pe fata mufa de casti-headfones. Deci daca cumpar un jack stereo care sa intre acolo, si un celalat capat sa aiba mufe rca una rosie si un a alba, ar putea functiona asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mestere langa mufa scrie AUX-in nu casti-headfones, dc nu te uiti atent, aceea ete mufa de intrare auxiliara nu iesire.asa ca tot la iesirea de pe spate se face conecterea necesara.SORRY.