| ionutz001 a întrebat:

Salutare am si eu o problema cu un opel astra g 1.7 dti nu mai da sa porneasca ma refer la electomotor si inainte sa ma lase s-a oprit brusc din mers

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Lasa electromotorul, tu ai motorul gripat.
Baga-l intr-a 5-a, si incearca sa impingi masina, cu inca 2-3 oameni. Te uiti la curele in timpul asta, ca sa iti dai seama. Daca nu il poti clinti, e gripat.

| ionutz001 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Incercai nu are nimic mororul pierd motorina pe undeva pe sub filtrul de motorina asa brusc ce ar putea avea? Si ma intreb totusi dc electromotorul nu da sa porneasca cand se opeii ii dadui si mergea electromotorul doar ca nu pornea dupa ce ii luai contactul si incercai iarasi nu mai mearse ma gandesc ca poate are cumva un senzor care nu.i da voie